KDO DNES SESTŘELIL METEOR NAD RUSKEM?
15.02.2013   Josef Čáp         

V pátek 15 února nad Uralem došlo k nevídané explozi vesmírného tělesa, které vyděsilo obyvatele v okolí Čeljabinsku. Úřady podle agentury Reuters evidují víc jak 1000 zraněných, lze ale očekávat ještě větší počet. Atmosférická podívaná s oslňujícími záblesky vyvolala u mnohých lidí strach z blížícího se konce světa. Nikdo nevěděl, co se vlastně stalo, tak odpovídali později místní obyvatelé na otázky novinářů. Někteří lidé se zas domnívali, že vybuchla raketa nebo dopravní letadlo. Podle svědků z Čeljabinska byla exploze velice hlasitá, připomínala silný úder blesku. Některé budovy se otřásly a byly poškozeny, asi jako po zemětřesení. Úřady a odborníci uklidňují, šlo prý o náhodu, nicméně případ je teprve ve vyšetřování, proto nelze nic potvrdit či vyvrátit. V souvislosti s touto událostí, jsou i obavy, zda-li očekávaný průlet asteroidu 2012 DA14, který má dnes těsně minout Zemi, nijak nesouvisí s tímto dějstvím na obloze? Zároveň se vynořily spekulace, že tento desetitunový balvan z vesmíru se řítil přímo na město Čeljabinsk a místní jednotka proti vzdušné obrany ho ve výšce 20 kilometrů sestřelila, aby nedošlo ještě k větší katastrofě. To ale ozbrojené síly Ruska popřely.

Cosi chrání naši planetu!
Sibiřská tajga je rozsáhlá a neobydlená oblast, která je navíc opředena různými mýty o podivuhodných místech, kterým je lépe se raději vyhnout. Jedno takové záhadné místo tady na Sibiři se nachází v Údolí smrti! Ve stručnosti mohu uvést, že jsou zde podle domorodých obyvatel, postaveny tzv. olguje, což znamená kotle. Místní Jakuti tvrdí, že jsou tyto kotle vyrobeny z neznámého kovu, barvou připomínající měď. Ovšem v průběhu času, se tyto kotle podle jakutů, propadají pomalu do zmrzlé země a nejsou proto již k vidění. Na povrchu po těchto neznámých objektech, zůstávají pouze kruhové skvrny různorodého rostlinstva. Některým lidem se po návštěvě těchto míst zdravotně přitížilo, točila se jim hlava nebo zvraceli, či dokonce zemřeli na neznámou nemoc. Nikdo dodnes ale neví, k čemu tyto objekty sloužily nebo slouží. Ruský badatel dr. Valerij Uvarov, však přišel s interesantní myšlenkou, že jde o odpalovací základny, chránící naši Zemi před jakýmkoliv nebezpečím přicházejícím z vesmíru. Zbudovali je v pradávných dobách mimozemšťané a dnes fungují v automatickém režimu. Podle této teorie, sestřelila tato technika i nám známý Tunguzský meteorit v roce 1908, ale i Čulymský meteorit v roce 1984, naposledy to byl Vitimský meteor z roku 2002. A co dnes?

Pokud dnes někdo vystřelil po Čeljabinském meteoru a nebyla to ruská armáda, nabízí se nám pak logická otázka, nešlo čistě náhodou o tyto zmiňované a hlavně tajemnem zahalené kotle...?-konec-