Jakmile se obeznámíme s neskutečně tvrdým životem našich předků, který byl nesrovnatelný v porovnání s touto dobou, zejména v oblasti pracovní náročnosti a dostupných potravin, je až s podivem, že se naše babičky mohly dožít poměrně vysokého věku, mnohdy i  osmdesáti let.

Uvědomte si prosím, že v třicátých letech minulého století ještě neexistovala veřejná doprava, tedy v této nám známé podobě, proto se většinou za prací cestovalo pěšky, na venkově museli lidé za živobytím docházet i dvacet kilometrů, a to za jakéhokoliv počasí! Práce v továrnách, u sedláků v zemědělství či ve stavebnictví, to nebyla vskutku procházka růžovým sadem, spíše šlo o špatně ohodnocenou dřinu, bez vidiny na lepší zítřky.  

O nedostupnosti základních potravin, nějak zvlášť psát nemusím, zejména když v dřívějších dobách převládaly u populace avitaminózy, a to kvůli chybějící (laciné) stravě, neboť potravin bylo nedostatek. Přes tohle všechno nemocnost obyvatelstva, v porovnání s dneškem byla minimální. Co dělali naši předci jinak a lépe (?), když se vzhledem k těmto nelehkým životním poměrům dožívali relativně vysokého věku.  Čím můžeme tento nepoměr vysvětlit, když se předešlým generacím nedostávalo základních potravin, odpočinku a relaxace?

 
Připomínka není tajemství

Tohle tajemství našich předků není ve skutečnosti žádným tajemstvím, nýbrž zapomenutou zkušeností, o níž bychom měli cosi málo vědět, protože takováto vědomost nás ochraňuje před zhoubnou komercializací, která nám zamlčuje důležitá fakta o lidském duchu, jehož atributy jsou z racionálního pohledu nadpřirozené, a právě tohle vše souvisí s onou dlouhověkostí, o níž  je přínosné se zajímat, pakliže netoužíte po jepičím životě.

Jelikož je ve výživě skrytá síla, jejíž potenciál do jisté míry může ovlivnit věk dožití, je třeba se k cíli vydat zrovna tímto směrem. Jaké konkrétní potraviny v obchodech mohou spotřebitelům poskytnout výživné látky, v nichž lze odhalit substance zpomalující proces stárnutí, navíc s účinky posilovat imunitu, případně s antioxidačními vlastnostmi. Nehledejme zázraky tam, kde nejsou, protože odpověď je na tyto otázky prostá.

Držme se hesla, že v jednoduchosti je síla, poněvadž čím dražší preparát s  anti-age účinky, tím horší bude výsledek. Cestu k dlouhověkosti máme skrytou uvnitř sama sebe, akorát ji musíme v sobě odkrýt, jinak se nedostaneme tam, kde chceme být.
 

Univerzální lék a elixír mládí pro všechny...


Těžko tomu uvěřit, ale nejdostupnější potraviny mohou obsahovat to, co posiluje obranyschopnost organismu a dlouhověkost. Vše co k tomu potřebujeme, abychom mohli žít déle a bez nemocí, je univerzálnost skloubená s vyvážeností, a tu nám poskytuje - MELTA.

Čekanka obecná

Jestliže netušíte, co je to - MELTA, pak byste nyní měli zpozornět, protože tento kávovinový nápoj složený ze tří přísad, tj. kořen čekanky obecné, ječmene a žita, v této podobě a poměru, přináší lidskému organismu v uvozovkách - elixír mládí a spokojeného života. Vskutku, melta představuje přírodní kombinaci vyvážených surovin, které pražením získávají léčivou účinnost a typicky nahořklou chuť a aroma.

Melta je stoprocentně přírodní produkt, proto chutná lahodně a povzbuzuje činnost vnitřních orgánů. Jde o praženou kávovinu, která je bohatá na bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerální látky v ideálním poměru. Melta neobsahuje na rozdíl od kávy kofein, proto je vhodná pro každého, především pro děti a kojící matky. Příprava je snadná, stačí do vroucí vody nebo mléka přidat směs z melty, necháme vylouhovat a následně přecedíme, tím je veškerá procedura u konce a nápoj je připraven k užití.

Mírně nahořklá melta sice nechutná po kávě, proto ji můžeme dochutit čerstvě namletou zrnkovou kávou, nejlépe v bio kvalitě, čímž se aromatické prvky a chuťové vlastnosti takto připraveného nápoje, výrazně vylepší. Nicméně zrnkovou kávou nedochucená melta chutná i tak výborně, takže se lze bez ní obejít. Meltu můžete osladit cukrem, medem či javorovým sirupem a kromě pravé kávy ji můžeme ochutit skořící či badyánem, záleží na tom, co má kdo rád! 

Pokud si chcete přípravu cereální kávy zjednodušit, můžete sáhnout po její instantní alternativě. V obchodech je celá řada těchto rozpustných kávovin bez obsahu kofeinu, tudíž není problém si zakoupit tu či onu zdravější náhradu kávy. Jedno bychom však při nákupu obilninových nápojů neměli opominout, a tím je správná volba, která se týká složení nabízených produktů.

Aby nám kávovinové náhrady poskytly všestranné zdravotní účinky, musí ta či ona rozpustná směs obsahovat jednu nezbytnou složku, čímž je kořen z čekanky obecné. ČEKANKA OBECNÁ - je vskutku pozoruhodná rostlina, proto není divu, že v klasické fytoterapii patří mezi hojně využívané byliny, v první řadě kvůli účinkům podporující látkovou výměnu, která souvisí s funkcí jater a tvorby žluči.

Mnozí léčitelé jsou navíc přesvědčeni, že podporuje srdeční činnost a trávení, přičemž v trávicím traktu působí protizánětlivě. Kromě těchto účinků zpomaluje množení buněk, a to je charakteristická vlastnost u všech nádorových projevů.

Rozpustná vláknina inulin, která se vyskytuje v kořenu čekanky, působí taktéž protinádorově, protože podporuje probiotické bakterie. Inulin snižuje hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu v krvi. Čekanka oslabuje tvorbu aterosklerotických plátů, a to zabraňuje vzniku trombózy. V jedné vědecké studii se uvádí, když se přidávala pokusným krysám do jejich potravy, u nichž předtím vědci navodili poškození jater, nastalo u laboratorních hlodavců zdravotní zlepšení - uzdravení, které lze přičíst obsaženým látkám v čekance. Díky tomuto složení dokáže utlumit bolestivost a kloubní ztuhlost.


To, co jíme dnes, rozhoduje o tom, co za deset let budeme mít na talíři!

Léčivé substance z čekanky pomáhají detoxikovat toxiny zanesený organismus, to potlačuje alergické reakce a sennou rýmu. Jelikož je čekanka v meltě nebo v jiných kávovinových směsích bohatě obsažená, mají příznivci cereálních nápojů jistotu, že kromě skvělé chuti též obdrží, výše uvedené léčivé složky, s nimiž se v syntetických medikamentech v žádném případě nesetkáte.

Je třeba si uvědomit, abychom se dožili vysokého věku, že lidské tělo musí být vyživováno ryze organickými sloučeninami, to jsou vitaminy a stopové prvky, taktéž aminokyseliny, čímž jsou v přírodě vyskytující se naturální látky, z nichž je lidské tělo sestaveno do nám známé podoby, tedy těla. Vše výše uvedené poskytuje poznatek směřující k dlouhověkosti, ale i k evolučnímu povznesení, z něhož  se jednou zrodí nesmrtelná a moudrá lidská bytost, za  předpokladu, že o tohle vše budeme mít zájem.

Melta, ale i jiné cereální nápoje jsou ukazatelem a pomocnou rukou, jak se dožít vysokého věku bez nemocí a s úsměvem na rtech, neboť to jest nejúčinnější způsob, jak zpomalit přírodou naprogramovaný proces stárnutí. Není pochyb o tom, kdo se vydá cestou přírody, že se mu povede mnohem lépe, než se syntetickou chemií, která nemá patřičné oprávnění od Matky přírody k tomu, aby mohla existenci povznést k dokonalosti, což je účel a smyslem lidského života, o němž mnoho nevíme. 


„Každopádně, kdo okusí přírodu, žije už po zbytek svého života naturálně a odmítá to, co je proti jejím principům. Mějme na vědomí, že pokrok nespočívá v tom, co dokážeme uvést do pohybu, nýbrž v tom, čím se necháme ovládat. Než tohle pochopíme, pokud kdy vůbec, budeme neustále odcházet tam, z čeho jsme vzešli a kam zas odejdeme, alespoň do té doby, než v sobě probudíme spící nesmrtelnost, o jejíž existenci jsem skálopevně přesvědčen.“

Příroda - ilustrační obrázek


KONEC


REKLAMA
Vážení zákazníci, přátelé, v tomto obchodě se snažíme dosáhnout absolutní harmonie, neboť ta je nezbytným předpokladem k dobré náladě a spokojenosti, zvlášť při volbě a nákupu potravin. Z tohoto prostého a jediného důvodu, vznikl obchodní název, který se skládá ze tří slov - ORIENT (východní) NATURE (příroda) SHOP (obchod).


 Vaše názory a postoje ovlivňují miliony lidí