Země se točí, jenže pořád pomaleji, protože se od nás Měsíc vzdaluje. Otázkou zůstává, co by nastalo, kdybychom o naší lunu přišli? Podle nejnovějších údajů se Měsíc od Země vzdaluje rychlostí asi 3,5 nebo 4 cm za rok. A to je při porovnání zhruba stejná rychlost, jakou člověku rostou nehty.
Pokud by nás Měsíc opustil, nejspíš bychom museli čelit extrémním změnám počasí a bůh ví čemu ještě, neboť bez našeho nejbližšího kosmického souseda, rotace Země by se zpomalila a vznikaly by na ní silné větry, které by zhoršovaly životní podmínky.
Měsíční vzdalování může do jisté míry vyvolávat vyšší výskyt tornád, čehož jsme byli svědky v minulém roce, kdy na Hodonínsku udeřilo tornádo, které v této oblasti způsobilo miliardové škody na majetku.
Očekávejme nárůst větrných
smrští, o to víc,
když nebeský
strážce a symbol
spánku nás pomalu
opouští. Nehrajme si
jen na svém písečku, podívejme se
raději pravdě do
očí, zejména když
jsme
součástí vesmírného světa,
jehož proměnlivosti málokdo dokáže
rozumět.
CO BUDE PO NĚM?
Co
se stane, až nás Luna nadobro opustí? Nastane
konec
světa? Pravdou je, že tahle mozaika do
sebe krásně zapadá,
proto lze dojít k jednomyslnému
závěru, že až tu Měsíc
nebude, budou na povrchu Země
klimatické
podmínky neslučitelné se
životem!
Naštěstí astrofyzikové podobný černý scénář vylučují, jelikož takovýto proces nebude prý probíhat do nekonečna, protože se vzdalování zpomalí a v budoucnosti se zastaví úplně, díky čemuž Země o svého vesmírného souputníka nepřijde. Naskýtá se ovšem otázka, zdali můžeme těmto slovům ujištění zcela důvěřovat, pokud Měsíc není tím, za co jej považujeme. Možná je to všechno jinak.
Kdo ví, možná tady není Měsíc z hvězdného rozmaru, ale z nějakého účelu, který pochopíme teprve tehdy, až tu s námi nebude. Věřte nevěřte, ale zakotvení Měsíce v těchto vesmírných vodách, se vší pravděpodobností bylo zapříčiněno zásahem z nadpřirozeného světa, jenž skrytě bdí nad vývojem této civilizace, která má v tomto existenčním zápolení na výběr, buď uspěje nebo selže.
Vše totiž usvědčuje Měsíc z toho, že se jedná o dokonale maskovanou kosmickou loď, kterou řídí neznámá „mimozemská“ inteligence, proto MOC A VLIV LUNY z kosmologického hlediska, podstatně ovlivňuje náš evoluční vývoj, jemuž vděčíme za život na této planetě.
Měsíční účinky na příliv a odliv jsou nezpochybnitelné, což mimo jiné znamená, že Měsíc skrze vodu působí na lidské tělo, které je ze 75 % tvořeno touto tekutinou, s níž je Měsíc energeticky propojen, proto lunární fáze značně působí na naše zdraví a psychiku. Říká se, že bylinky sbírané, když je Měsíc v úplňku mají vždy silnější účinky, přiznávají všichni léčitelé zabývající se fytoterapií.
Není divu, že mýty a legendy přisuzují Měsíci neskutečnou magickou moc, která ovládá náš spánek, včetně biologických transmutací ve smyslu proměny, neboť za úplňku se mohou lidé měnit ve zvířata, jak se lze dočíst z různých knih pojednávajících o tomto tématu.Nejspíš nikoho nepřekvapí, že vnímavější lidé, když je Měsíc v úplňku, pociťují jinak nevnímatelné silové vibrace, což je dáno i tím, že úplněk energeticky nabíjí nejen tuto planetu, ale i veškerý život vyskytující se na tomto světě, proto se občas stává, že náhlý příval těchto kosmických vln, emocionálně vyvolává sklony k sebevraždám.
Jde o to, že spirituálně nestrávená energie z Měsíce, působí po psychické stránce na člověka vyloženě negativně, a to se projevuje vyšším krevním tlakem, jenž má vliv na kardiovaskulární nemoci. Kupříkladu gynekologové tvrdí, že v období úplňku mají vždy napilno, protože se v porodnicích rodí více dětí, a právě tohle vyzdvihuje transcendentální výjimečnost Měsíce, nad jehož účinky málokdo přemýšlí, navzdory tomu, že se jeho působení nikdo z nás nevyhne.
Kdyby však Měsíc náhle zmizel z naší přítomnosti a úplně se vytratil z noční hvězdné oblohy, pak by zcela určitě pozemský svět doznal zásadních změn, o tom už není žádných pochyb!